Magdalena Suruło- saksofonistka, wokalistka a odświętnie i skrzypaczka. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Krzeszowicach w klasie skrzypiec oraz  Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Krakowie w klasie saksofonu.

Uwodzi słuchaczy swoją niepowtarzalną barwą głosu i zjawiskową grą na saksofonie. Jej muzyczna dusza przenosi słuchaczy w inny wymiar a żywiołowy charakter sprawia, że jej występy na długo pozostają w pamięci publiczności.

Studiowała Business English oraz Zarządzanie zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Już podczas studiów udzielała się w stowarzyszeniach muzycznych takich jak Śląski Jazz Club czy Towarzystwo Muzyczne w Krakowie.

 

W 2016 roku Magda poleciała na swój pierwszy kontrakt do Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Później lawina muzycznych przygód się rozkręciła, Magda ma na koncie dziesiątki koncertów w Niemczech, Dubaju, Indiach, Bahrajnie oraz na Malediwach.

Magda jest współtwórcą i koordynatorem projektu Festiwal Muzyki Improwizowanej.

 

Magda cały czas doskonali swój warsztat muzyczny pobierając lekcje u znakomitych pedagogów oraz artystów: Jerzy Główczewski, Maciej Sikała, Adam Wendt, Sundar Viswanathan, Ewa Niewdana-Hady, Kaja Karaplios, Sibel Kose.

Bierze udział w przedsięwzięciach i warsztatach muzycznych współpracując z wybitnymi muzykami takimi jak Frank Parker, Piotr Orzechowski, Dante Luciani czy Bogdan Hołownia.

 

Jej pasją jest taniec towarzyski, w szczególności salsa i bachata.

Magda realizuje swoje projekty na wiele sposobów: występuje jako solistka, w duecie z towarzyszeniem gitary bądź fortepianu, kwartecie, a jej prawdziwym żywiołem jest Big Band.